Filtry koszowe

Filtry koszowe – wkładem jest kosz filtracyjny

Filtr koszowy służy do mechanicznego usuwania zanieczyszczeń. Filtr koszowy stosowany jest do ochrony pomp, mierników, zaworów czy też dysz rozpylających oraz wielu innych. Gdy kosz filtracyjny zasygnalizuje wzrost ciśnienia, oznacza to, że został on zapchany i następuje konieczność czyszczenia filtra kosza. Filtr koszowy posiada rozmaite wielkości oczek, co pozwala na filtrowanie substancji o różnych wielkościach zanieczyszczeń.

Filtr koszowy, zwany inaczej filtrem siatkowym, to urządzenie służące do odseparowywania frakcji stałych zanieczyszczających ciecze lub gazy. Filtr koszowy to urządzenie, którego mechanizm działania opiera się na prostej zasadzie zatrzymania ciał stałych na przegrodzie filtracyjnej. Filtry te znajdują zastosowanie w instalacjach, gdzie za zadanie mają ochronę pomp zaworów oraz innych elementów. Kosze filtracyjne dzielą się na dwa zasadnicze typy: pojedyncze lub zdwojone czyli typu duplex.

Obudowy filtrów koszowych mogą być wykonane ze stali kwasoodpornej, stali nierdzewnej, żeliwa sferoidalnego czy tytanu. Filtr taki można wyposażyć również w płaszcz grzewczy, np. wodny, olejowy, elektryczny lub parowy. Służy on wówczas na przykład do filtracji cieczy, której lepkość wzrasta wskutek spadku temperatury. Kosze filtracyjne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, choćby w przemyśle spożywczym, a także w rozlewniach alkoholi, napojów, ogrodnictwie czy branży budowlanej. Kosz filtracyjny charakteryzuje wysoka wytrzymałość mechaniczna, dokładność filtracji, odporność na ścieranie w celu ochrony i niskie koszty eksploatacji.

Filtry wstępne posiadają wiele zalet. Zatrzymują nawet mikrodrobiny, czyli najmniejsze zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, rdza czy glina. Niwelują nieprzyjemne zapachy i odbarwienia wody. Mogą być stosowane do czyszczenia zarówno zimnej jak i ciepłej wody w całym domu. Filtry wstępne zmniejszają zużycie środków piorących, zwiększając ich wydajność. Skutecznie chronią przed kamieniem oraz zapobiegają korozji i powstawaniu żółtych plam na ubraniach podczas procesu prania. Dlatego też kosz filtracyjny znajduje tak popularne zastosowanie w instalacjach, ponieważ jest niezwykle ekonomiczny i praktyczny.

Prefiltry koszowe, inaczej filtry wstępne są przeznaczone do filtracji wstępnej, filtracji zgrubnej, służą do zatrzymywania większych zanieczyszczeń. Często poprzedzają inne dokładniejsze filtry.

Zakresy najbardziej popularnych filtracji: od 600 mikron do 5000 mikron (od 0,6mm. do 5mm.).

Wykonujemy je w całości ze stali kwasoodpornej AISI304. Wewnątrz obudowy znajduje się wielorazowego użytku kosz filtracyjny z blachy perforowanej lub siatki ze stali kwasoodpornej AISI304.

Filtry na kosze filtracyjne projektujemy i wykonujemy według zapotrzebowania i wytycznych klienta.

Oferujemy następujące filtry koszowe wykonane ze stali kwasoodpornej AISI304:

  • Filtry koszowe, kosze filtracyjne DN 50
  • Filtry koszowe, kosze filtracyjne DN 80
  • Filtry koszowe, kosze filtracyjne DN 100
  • Filtry koszowe, kosze filtracyjne DN 150
  • Filtry koszowe, kosze filtracyjne DN 200
  • Filtry koszowe, kosze filtracyjne DN 250
  • Filtry koszowe, kosze filtracyjne DN 300

Przyłącza filtra koszowego wykonujemy w jednej linii, w przesunięciu lub pobocznica-dno w zależności od życzenia klienta. Kosz filtracyjny możemy wykonać jako filtr prosty lub jako filtr skośny.

Sam wkład filtracyjny, kosz filtracyjny może być wykonany z blachy perforowanej (filtr zgrubny), sita tkanego (filtr sitowy) lub sita szczelinowego (filtr szczelinowy).

Filtr koszowy cena zależy od opcji wykonania jak np. wielkości filtra koszowego, rozwiązania konstrukcyjnego filtra koszowego i in. Koszt eksploatacyjny filtrów koszowych jest niski ze względu na to , że kosz filtracyjny jest wielokrotnego użytku i jest łatwy w obsłudze.

Jesteś zainteresowany filtrami koszowymi?