Filtry strzykawkowe – cena. Od czego zależy?

Filtry strzykawkowe to jeden z materiałów laboratoryjnych jednorazowego użytku, obecnie coraz częściej stosownych w filtracji roztworów lub filtracji powietrza czy gazów w miejsce albo obok tradycyjnych materiałów filtracyjnych, podobnie jak np. nowoczesne pipety automatyczne, nowoczesne mieszadła magnetyczne czy nowoczesne szkło laboratoryjne zastępują klasyczny, tradycyjny sprzęt laboratoryjny.

Cena filtrów strzykawkowych zależy od rodzaju materiału membrany filtracyjnej, w tym od właściwości membrany filtracyjnej: czy jest przeznaczona do filtracji roztworów wodnych (membrany filtracyjne hydrofilowe, filtry strzykawkowe hydrofilowe np. filtr strzykawkowy PES) czy roztworów niewodnych (membrany filtracyjne hydrofobowe, filtry strzykawkowe hydrofobowe, np. filtr strzykawkowy hydrofobowy PVDF).

Do filtracji powietrza i filtracji gazów najczęściej używa się filtrów strzykawkowych hydrofobowych z teflonu (filtry strzykawkowe PTFE).

Do filtracji cieczy, agresywnych roztworów wodnych oferujemy filtry strzykawkowe PTFE hydrofilowe.

Filtry strzykawkowe znajdują również częste zastosowanie w filtracji w hplc lub jako element eksploatacyjny (część zamienna) w urządzeniach, miernikach gazów (filtracja gazów, filtry gazów w miernikach, filtry powietrza w miernikach).

Na cenę filtrów strzykawkowych ma wpływ również kwestia sterylności. Oferujemy filtry strzykawkowe sterylne, każdy filtr strzykawkowy pakowany oddzielnie, całość w opakowaniu zbiorczym.

Do badania małych ilości próbek produktów często korzysta się z filtrów strzykawkowych o małej średnicy krążka, np. filtr strzykawkowy 13mm.

W naszej ofercie posiadamy nawet filtry o średnicy krążka 5mm. do ultra małych objętości próbek, np. filtr strzykawkowy nylon 5mm. 0,22 mikron.

Nowością w naszej ofercie są tzw. holdery filtrów strzykawkowych, które funkcjonalnie mogą zastąpić filtry strzykawkowe, a są wielorazowego użytku, a więc generują niższe koszty eksploatacyjne niż klasyczne filtry strzykawkowe.

Do środka obudowy wkłada się klasyczny filtr membranowy, np. PTFE 25mm. lub PVDF 47mm. lub PES 50mm. Po wykonaniu badania filtr membranowy zmienia się na nowy.

Taki holder na filtry membranowe ma również tą zaletę w stosunku do klasycznych filtrów strzykawkowych, że jeśli przedmiotem zainteresowania nie jest przesącz, nie jest filtrat, tylko zanieczyszczenia gromadzące się na powierzchni filtra membranowego, to w łatwy sposób można je zobaczyć i badać, np. pod mikroskopem, co jest niemożliwe w przypadku filtra strzykawkowego.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ceną (cena netto) filtrów strzykawkowych i ich dostępnością w naszej firmie , to prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy znajdujący się na stronie głównej lub na stronie kontakt.