Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/filtrowanie/public_html/nowa3/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Filtr sznurkowy jak działa? | Filtrakon

Filtr sznurkowy jak działa?

Filtry sznurkowe – budowa i zasada działania

Filtry sznurkowe, to elementy wykonane ze sznurka, który to nawinięty jest na rdzeń filtra (wkładu). Filtry sznurkowe to elementy eksploatacyjne jednorazowego użytku, które służą do filtracji wody (lub innych cieczy) w instalacji uzdatniania wody (lub cieczy).
W tego typu filtrach zanieczyszczenia takie jak np. piasek, rdza, opiłki metali czy też inne zanieczyszczenia mechaniczne, zostają zatrzymywane w objętości wkładów (filtracja objętościowa), a nie na powierzchni filtrów (filtracja powierzchniowa). Dzięki takiemu mechanizmowi ten typ wkładów filtracyjnych zatrzymuje większą ilość zanieczyszczeń z wody, niż wkłady w formie płaskiej przegrody filtracyjnej (np. z włókniny filtracyjnej polipropylenowej).

Wkłady sznurkowe – zastosowanie

Filtry sznurkowe najczęściej używane są w przypadku braku wymogu bardzo dokładnej filtracji. Używa się ich także jako pre-filtrów przed innymi produktami, np. przed dokładnymi filtrami piankowymi czy też przed odwróconą osmozą – lub tam, gdzie z przyczyn technicznych, a są nimi najczęściej spadki ciśnienia w instalacjach, inne filtry nie mają racji bytu. Należy jednak przy tym pamiętać, że dobrze dobrany filtr to podstawa oczekiwanego sukcesu. Powinni tego dokonać doświadczeni doradcy w zależności od konkretnej sytuacji w konkretnym układzie, czy też w danej instalacji hydraulicznej.

Filtry sznurkowe – dystrybucja

Jeśli chcemy dokonać zakupu profesjonalnych wkładów sznurkowych do profesjonalnego zastosowania ich, zakupu takiego powinniśmy dokonać tylko u sprawdzonych dystrybutorów. Tego typu produktów nie powinniśmy kupować w zwykłym sklepie czy też supermarkecie. Dlaczego?

1. Dokonując zakupu wkładu sznurkowego z niepewnego źródła, nie mamy pewności co do rodzaju materiału, z jakiego został on wykonany;
2. Kupując produkt w zwykłym sklepie nie dowiemy się, jaką technologią został on wykonane, np. czy filtry sznurkowe były płukane czy nie (jeśli nie były płukane, to woda po takim wkładzie ma tendencje do pienienia się, co w przemyśle jest niedopuszczalne);
3. Musimy pamiętać, że wymiary wkładów mogą się różnić (mniejsze średnice zewnętrzne, dlatego też potrzebujemy podczas ich zakupów profesjonalnej porady. Nasza firma FILTRAKON oferuje wysokiej jakości filtry sznurkowe do profesjonalnych zastosowań!

Z czego mogą być wykonane filtry sznurkowe?

– ze sznurka polipropylenowego (wkłady sznurkowe polipropylenowe),
– ze sznurka poliestrowego,
– ze sznurka typu rayon,
– ze sznurka 100% bawełna (wkłady sznurkowe bawełniane, wysoka odporność temperaturowa).

Nasza firma oferuje filtry sznurkowe w różnych długościach, a są to:

– 10 cm
– 17,8cm
– 25,4 cm(10”) – wkład sznurkowy 10 calowy
– 50,8 cm(20”) – wkład sznurkowy 20 calowy
– 76,2 cm(30”) – wkład sznurkowy 30 calowy
– 101,6cm(40”) – wkład sznurkowy 40 calowy
– 127cm,
– 152,4cm,
– 177,8cm,
– 203,2cm

Nasze filtry sznurkowe mogą posiadać także wewnętrzne rdzenie, na które nawinięty jest sznurek. Filtry te wykonane są z materiałów takich jak:

– polipropylen
– poliester
– stal kwasoodporna AISI304 lub AISI316

W swojej ofercie posiadamy również filtry sznurkowe bawełniane, z rdzeniem ze stali kwasoodpornej 40 calowe, odporne na wysokie temperatury.

Filtry sznurkowe – mikroroża:

– 1 mikron – wkład sznurkowy 1 mikronowy
– 3 mikron – wkład sznurkowy 3 mikronowy
– 5 mikron – wkład sznurkowy 5 mikronowy
– 10 mikron – wkład sznurkowy 10 mikronowy
– 15 mikron – wkład sznurkowy 15 mikronowy
– 20 mikron – wkład sznurkowy 20 mikronowy
– 30 mikron – wkład sznurkowy 30 mikronowy
– 40 mikron – wkład sznurkowy 40 mikronowy
– 50 mikron – wkład sznurkowy 50 mikronowy
– 70 mikron – wkład sznurkowy 70 mikronowy
– 100 mikron – wkład sznurkowy 100 mikronowy
– 150 mikron – wkład sznurkowy 150 mikronowy

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej i do bezpośredniego kontaktu w celu opracowania najlepszej oferty, dobranej indywidualnie do Państwa potrzeb!

Zapraszamy do współpracy.