Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/filtrowanie/public_html/nowa3/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Wkłady i worki do filtrów: do wody | Filtrakon

Wkłady do filtrów

Wkłady do filtrów

Elementami filtrującymi w filtrach do wody są wkłady lub worki. W zależności od typów obudów filtracyjnych wkłady filtrów mogą mieć postać świec (wyglądają jak rury filtrowe) lub worków (worki filtracyjne). Oferujemy różnego rodzaju wkłady w szerokim zakresie zastosowań, budowy, materiałów i cen.

W branży działamy od przeszło 20 lat. Nasze doświadczenie oraz współpraca z najlepszymi producentami pozwalają nam oferować sprawdzone, nowoczesne rozwiązania. Utożsamiany z wysoką adsorpcyjnością (działający jak gąbka) węgiel aktywny lub popularny piasek to tylko jedne z licznych stosowanych przez nas rozwiązań.

Nasze filtry, systemy uzdatniania wody i różne rodzaje wkładów zapewniają skuteczność i wysoką jakość.

Filtr do wody i wkład do filtra – sprzedaż i doradztwo

Nasza oferta obejmuje nie tylko wkłady filtrujące wodę i niezbędne w ich działaniu filtry. Sprzedajemy zarówno pojedyncze produkty, jak i projektujemy całe systemy uzdatniania.

Aby sprawdzić szczegóły, należy zapoznać się z dostępną na stronie zakładką PRODUKTY. Polecamy również GALERIĘ, w której przedstawiamy dotychczasowe realizacje.

Oprócz samej sprzedaży oferujemy także doradztwo techniczne w zakresie jak najlepszego doboru odpowiedniego filtra do danej aplikacji. Jesteśmy specjalistami kilku różnych technologii uzdatniania wody.

Chodzi między innymi o proces odżelaziania wody czy zmiękczania wody. Są istotne nie tylko z uwagi na ochronę sprzętów przed szybszą degradacją. Zawarte w wodzie związki żelaza i manganu sprzyjają rozwojowi bakterii żelazistych. A to z kolei przekłada się bezpośrednio na przykład na funkcjonowanie roślin.

Wśród naszych odbiorców znajdują się zarówno duże zakłady produkcyjne, jak i niewielkie firmy usługowe. Wspieramy klientów w bardzo różnych branżach, a stosowany przez nas system filtracyjny jest zawsze dostosowany do rzeczywistych potrzeb.

Wkłady filtrów do wody

Filtry do wody przemysłowej mogą posiadać wkłady filtracyjne jednorazowego użytku (wymienne) lub wkłady filtracyjne wielorazowego użytku (tzw. stałe).

Elementy jednorazowego użytku (np. świece, worki) należy wymienić na nowe w różnego rodzaju okolicznościach. Zapewnia to najwyższą skuteczność produktów. Odpowiedzialne korzystanie z filtra to wymiana między innymi po zabrudzeniu, po wyczerpaniu zdolności do kumulacji zanieczyszczeń lub po osiągnięciu maksymalnego dopuszczalnego spadku ciśnienia.

Produkty filtracyjne jednorazowego użytku stosowane są w tzw. filtrach na wkłady wymienne, czyli np. filtrach świecowych (obudowach świecowych) lub filtrach workowych (obudowach workowych).

Wkłady wielorazowego użytku (np. sita, rury szczelinowe) po osiągnięciu maksymalnego dopuszczalnego spadku ciśnienia wystarczy wyciągnąć z filtra i wyczyścić. To wystarczy, aby taki wkład do filtra wody działał bez zarzutu ponownie.

Elementy filtrujące wodę wielorazowego użytku stosowane są w tzw. filtrach samoczyszczących lub filtrach na wkłady stałe.

Wkład filtracyjny

Oferujemy wkłady filtrów, rury filtrowe jednorazowego użytku (tzw. wkłady wymienne) wykonane z polipropylenu lub poliestru. Kupisz u nas również elementy filtracyjne wielorazowego użytku (tzw. wkłady stałe) to sita szczelinowe lub rury szczelinowe wykonane ze stali kwasoodpornej AISI 304 lub AISI 316.

Współpracujemy z najlepszymi, sprawdzonymi producentami oferującymi technologie mechaniczne filtrowania wody. Są to firmy polskie i zagraniczne, których jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem. Szybkość realizacji zamówień umożliwia wysoki poziom dostępności produktów w naszym magazynie.

Dobór dostawców nie odbywa się doraźnie, w oparciu o najniższą cenę. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów również dzięki temu, że każdy producent i dostawca to partner sprawdzony, oferujący produkty spełniające wszelkie normy i wymogi.

Wkłady i worki do filtrów – dostępność

Wkłady filtracyjne do wody oferujemy w standardowych długościach: 5”, 9 ¾”, 10”, 20”, 30”, 40” i średnicach 2,5” i 5”.

Worki filtracyjne oferujemy w standardowych rozmiarach:

  • 1 – średnica 17,8 cm x długość 41,9 cm,
  • 2 – średnica 17,8 cm x długość 81,3 cm,
  • 3 – średnica 10,2 cm x długość 20,9 cm,
  • 4 – średnica 10,2 cm x długość 35,5 cm,
  • 5 – średnica 15,2 cm x długość 50,8 cm.

Wykonujemy też worki nietypowe pod indywidualne zamówienia. Jeśli Twój filtr na wodę wymaga specjalnego rozwiązania, z przyjemnością podejmiemy się takiego zadania.

Wkłady filtracyjne do wody oferujemy w mikronażach: 0,1, 0,22, 0,45, 0,8, 1, 1, 5, 10, 25, 50, 100 mikronów.

Worki filtracyjne oferujemy w mikronażach: 1, 5, 10, 25, 50, 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 600, 800, 1000 mikronów.

Nasi klienci cenią nas między innymi ze względu na profesjonalne działanie i doradztwo oraz wysoki poziom dostępności najpopularniejszych wkładów.

Wkłady filtracyjne – jak wybrać media filtracyjne

Skuteczny wkład filtra wody to duże korzyści dla wszystkich żywych organizmów. Woda jest niezbędna na co dzień – dla ludzi, zwierząt i roślin. Zanieczyszczona woda może stanowić duże zagrożenie.

Nasze rozwiązania obejmują szereg technologii, dzięki czemu woda płynąca z kranu będzie wolna od zanieczyszczenia i bezpieczna. Skorzystają na tym ludzie, zwierzęta domowe i hodowlane oraz rośliny doniczkowe i uprawne.

Jeśli wkłady chemiczne nie wchodzą w grę, wolisz wybrać filtrację mechaniczną lub biologiczna, masz pytania o to, jakie systemy uzdatniające wodę będą dostępne poza filtracją chemiczną, szczegółowo opiszemy proces i przedstawimy ofertę.

Filtracja mechaniczna – dowiedz się więcej

Chcesz wybrać najlepsze media filtracyjne firmy lub innego miejsca? Dowiedzieć się o nowościach w branży i zdecydować z pomocą ekspertów, jaki produkt będzie najlepszy? Jeśli myślisz o filtrze, rozważasz produkty konkretnej marki, interesują Cię nowości lub moc konkretnych technologii, skontaktuj się nami.

Stawiamy na jakość produktów, przystępne ceny i bieżącą dostępność.

Jeżeli interesuje Cię cena, ewentualne rabaty lub chcesz zapytać o to, jaka filtracja będzie najlepszą ofertą w Twojej instalacji, napisz lub zadzwoń. Staramy się, aby nasza strona była aktualna i kompletna.

Chcesz wiedzieć więcej? Wszystkie niezbędne dane znajdziesz w zakładce KONTAKT. W celu ułatwienia zadania pytania przygotowaliśmy też specjalny formularz kontaktowy.

Jesteś zainteresowany wkładami i workami do filtrów?