Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/filtrowanie/public_html/nowa3/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Filtry kieszeniowe - co to takiego? | Filtrakon

Filtry kieszeniowe – co to takiego?

Filtry kieszeniowe już od bardzo dawna cieszą się sporą popularnością. Warto przyjrzeć im się bliżej, by wiedzieć, co to takiego i co gwarantuje. Filtry kieszeniowe to rodzaj filtrów, które są zbudowane na ramce plastikowej bądź metalowej. Są złożone z sekwencji kieszeni filtrującego medium. Ich kształt nieco przypomina klim, jednak pozostają one swobodne. Oznacza to w praktyce, że nie wymagają żadnego usztywnienia.

Filtry kieszeniowe stosuje się w urządzeniach klimatyzujących oraz wentylujących. Doskonale sprawdzą się w modułowych klimatyzacyjnych centralach, nawiewno-wyciągowych lub nawiewnych. W tym przypadku filtrującym materiałem jest mieszanka włókien syntetycznych. W niektórych przypadkach stosowane są włókna szklane. Tego rodzaju filtry są stosowane jako filtry dokładne lub filtry wstępne. W przypadku filtrów dokładnych, konieczne jest spełnienie wyznaczonych norm. Sama rama filtra można zostać oklejona uszczelką. Tego rodzaju działanie sprawia, że szczelność kieszeniowego filtra dokładnego zostaje podniesiona.

Filtry kieszeniowe i ich rodzaje

Warto dowiedzieć się, jakie mamy rodzaje filtrów kieszeniowych. Mogą to być filtry kieszeniowe klasy G3 i G4. Są one przeznaczone do stosowania jako stopień pierwszy w celu oczyszczenia w systemach ogrzewania oraz wentylacji i klimatyzacji. Świetne właściwości odfiltrowywania pyłów pozwalają na stosowanie właśnie tych filtrów do zastosowań przemysłowych oraz domowych.

Drugi rodzaj filtrów to filtry kieszeniowe klas M5, F7, F8, F9. W tym przypadku materiał filtrujący jest wykonany z włókien szklanych lub syntetycznych. Są one specjalnie splecione bądź zaprojektowane tak, by zapewniać niski początkowy opór, a kolejno wysoką wydajność oczyszczania powietrza. Grube włókna zatrzymują cięższe i większe cząsteczki, z kolei drobne włókna potrafią zatrzymać mniejsze cząsteczki pyłu.

Mamy także filtry klasy M5. Mówiąc dokładnie, są to filtry powietrza do ogólnej wentylacji oraz do klimatyzacyjnych urządzeń, które instaluje się w centrach handlowych, teatrach, szkołach, biurach czy zakładach różnego typu. Jako filtr oczyszczania wstępnego doprowadzają one np. powietrze do lakierni.

Zakup filtra kieszeniowego niesie za sobą całe mnóstwo korzyści. Przede wszystkim jest to wysoce wytrzymały filtr, który jednocześnie jest solidny. Jeśli wybierzemy filtr wysokiej klasy, zapewni on bardzo wysoką skuteczność, ciesząc niezawodnością przez długi czas. Nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to niezwykle ważny argument.