Sitowe

Filtry sitowe na wydajności 30-100 m3/godz. pionowe oraz 120-320 m3/godz. poziome

Filtry przeznaczone do filtracji zanieczyszczeń twardych, nie zlepiających się typu piasek, rdza itp., bez obecności życia biologicznego.

Ze względu na żądaną wydajność i wielkość przyłączy, dla mniejszych zapotrzebowań (przyłącza od DN50 do DN100) oferujemy filtry pionowe, dla większych (od DN100 do DN250) mamy rozwiązanie konstrukcyjne poziome. W filtrach sitowych wkładem stałym wielokrotnego użytku są wkłady siatkowe wykonane z sita tkanego (otwory w formie kwadratów) lub wkłady szczelinowe w postaci rury szczelinowej (otwory w formie podłużnych szczelin). Obydwa rodzaje wkładów wykonane są ze stali kwasoodpornej AISI304, dokładność filtracji od 100-1000 mikron (0,1mm. do 1mm.). Filtry działają na zasadzie zatrzymywania cząstek zanieczyszczeń na sitach. Oczyszczanie się filtra następuje za pomocą specjalnego mechanizmu czyszczącego, dzięki któremu zanieczyszczenia są usuwane z sit a następnie odprowadzane do popłuczyn.

Zaletą naszych filtrów sitowych jest ich kompaktowa budowa i niewygórowana cena jak na takie wielkości przyłączy i wydajności.

Jako producent tych filtrów możemy wykonać je w wersji materiałowej i zakresowej według życzenia klienta np. ze stali zwykłej, malowane lub ze stali kwasoodpornej AISI304.

Nasze filtry pracują od wielu lat w różnych aplikacjach.

Jesteś zainteresowany filtrami automatycznymi samoczyszczącymi – filtry sitowe?