Filtry automatyczne samoczyszczące

Filtry automatyczne samoczyszczące (samopłuczące)

Filtry noszą nazwę samoczyszczących, bo są wyposażone w specjalne mechanizmy do samooczyszczania się wkładu filtracyjnego (różne w zależności od rodzaju filtra) bez konieczności otwierania filtra.

Filtry nazywane są automatycznymi, bo wyzwalanie i przeprowadzanie procesu oczyszczania się filtra przebiega w sposób automatyczny, bez udziału człowieka. Oferujemy filtry ze sterowaniem różnicą ciśnień i/ lub czasowym za pomocą sterownika programowalnego PLC, do łatwej obsługi dzięki wyświetlanym na ekranie komunikatom o stanie pracy filtra. Zaletą takich filtrów jest ich mała obsługowość.

Ponieważ oferujemy kilka rodzajów automatycznych filtrów do wody różniących się wydajnością, zasadą działania, budową oraz bazując na naszym 20-letnie doświadczenie ufamy, że potrafimy dobrać najbardziej optymalny filtr samoczyszczący dla rozwiązania Państwa problemów z wodą.

Najbardziej poszukiwanymi aktualnie filtrami do wody przemysłowej są filtry samoczyszczące. Filtr samoczyszczący zaopatrzony jest w specjalny mechanizm czyszczący, który umożliwia oczyszczanie się wkładu filtracyjnego bez potrzeby każdorazowego otwierania filtra. Jeśli filtry samoczyszczące do wody nie wymagają do oczyszczania ingerencji człowieka, tylko proces czyszczenia wyzwalany jest i przebiega w sposób automatyczny, to takie filtry nazywamy automatycznymi.

Filtry do wody samoczyszczące mogą byc zaopatrzone w różne mechanizmy oczyszczające, w różnego rodzaju sita filtracyjne np. sita szczelinowe, wkłady sitowe tkane, sita z blachy perforowanej. Każdy filtr samoczyszczący może działać pojedynczo lub poprzez połączenie równoległe można budować z nich baterie filtrów o większej wydajności. Filtr do wody samoczyszczący można zabudować również równolegle z takim samym filtrem tak, aby naprzemiennie pracował raz jeden a raz drugi. Ten sposób zabudowy minimalizuje ryzyko braku zaopatrzenia w wodę filtrowaną na wypadek awarii jednego z filtrów.

Filtr samoczyszczący do wody to wygodne i nowoczesne rozwiązanie dla filtracji wody chłodzącej, wody płuczącej, wody zasilającej, filtracji ścieków oczyszczonych w oczyszczalniach ścieków i in. przemysłowych filtracji.

POZNAJ PEŁNĄ OFERTĘ

Filtrów automatycznych samoczyszczących

Filtr samoczyszczący automatyczny FLVD

Filtr samoczyszczący automatyczny FLVH

Filtr samoczyszczący automatyczny FLEF

Filtr samoczyszczący automatyczny FLRS

Jesteś zainteresowany filtrami automatycznymi samoczyszczącymi?