Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/filtrowanie/public_html/nowa3/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Filtry automatyczne samoczyszczące: do wody | Filtrakon

Filtry automatyczne samoczyszczące

Filtry automatyczne samoczyszczące (samopłuczące)

Automatyczne filtry samoczyszczące do wody noszą nazwę samoczyszczących, ponieważ są wyposażone w specjalne mechanizmy do samooczyszczania się wkładu filtracyjnego (różne w zależności od rodzaju filtra) bez konieczności otwierania filtra.

Filtry samopłuczące nazywane są automatycznymi, bo wyzwalanie i przeprowadzanie procesu oczyszczania się filtra przebiega w sposób automatyczny, bez udziału człowieka. Oferujemy filtry ze sterowaniem różnicą ciśnień i/ lub czasowym za pomocą sterownika programowalnego PLC, do łatwej obsługi dzięki wyświetlanym na ekranie komunikatom o stanie pracy filtra. Samoczyszczący filtr do wody ma taką zaletę, że nie wymaga wiele uwagi, dzięki czemu jest niezwykle wygodny w użytkowaniu.

Ponieważ oferujemy kilka rodzajów automatycznych filtrów samoczyszczących do wody różniących się wydajnością, zasadą działania, budową oraz bazując na naszym 20-letnim doświadczeniu, ufamy, że potrafimy dobrać najbardziej optymalny filtr samoczyszczący do wody dla rozwiązania Państwa problemów.

Najbardziej poszukiwanymi aktualnie filtrami do wody przemysłowej są filtry samoczyszczące, tak zwane automatyczne. Filtr automatyczny samoczyszczący zaopatrzony jest w specjalny, automatyczny proces płukania , który umożliwia oczyszczanie się wkładu filtracyjnego bez potrzeby każdorazowego otwierania filtra. Jeśli filtry samoczyszczące do wody nie wymagają do oczyszczania ingerencji człowieka, tylko proces płukania wyzwalany jest i przebiega w sposób automatyczny, to takie filtry to automatyczne filtry do wody.

Filtry do wody samoczyszczące mogą być zaopatrzone w różne mechanizmy oczyszczające, w różnego rodzaju sita filtracyjne np. sito szczelinowe, wkłady sitowe tkane czy sita z blachy perforowanej. Każdy filtr samoczyszczący może działać pojedynczo lub poprzez połączenie równoległe. Można budować z nich również baterie filtrów o większej wydajności. Filtr do wody samoczyszczący można zabudować również równolegle z takim samym filtrem tak, aby naprzemiennie pracował raz jeden a raz drugi. Ten sposób zabudowy minimalizuje ryzyko braku zaopatrzenia w wodę filtrowaną na wypadek awarii jednego z filtrów.

Automatyczne filtr do wody to ogromny komfort. Rozwiązanie to sprawia, że filtry samoczyszczące stają się zupełnie bezobsługowe. Urządzenia te same opłukują się z zanieczyszczeń, co jest niezwykle wygodne dla użytkującego, ponieważ nie musi poświęcać im czasu na obsługę.

Filtry samoczyszczące są niezwykle pomocne, kiedy w wodzie znajduje się wiele zanieczyszczeń. Ograniczona do minimum obsługa filtra to niższe koszty eksploatacji. Filtry do wody samoczyszczące stosowane są zwłaszcza tam, gdzie wymagany jest ciągły przepływ i dokładność filtracji.

Na rynku posiadamy obecnie bardzo duży wybór produktów takich jak filtry samoczyszczące do wody. Warto zwrócić uwagę przed zakupem sprzętu na to, że obecnie coraz częściej firmy dostarczają filtry automatyczne z osprzętem elektrycznym i elektronicznym, niezbędnym do obsługi i nadzoru danego filtra, a dzięki temu otrzymujemy wraz z filtrem samoczyszczącym do wody cały zestaw potrzebnych akcesoriów. Filtry samopłuczące mogą być wyposażone w przemysłowe porty komunikacyjne i udostępniać informacje operatorowi w sterowni, co jest niezwykle pomocne do opanowania sytuacji podczas procesu filtracji. Co istotne, program sam przypomina o zbliżających się terminach serwisu urządzenia, dzięki temu sito szczelinowe, dokładność filtracji czy pozostałe funkcje filtra są zawsze sprawne i gotowe do pracy.

Automatyczne filtry do wody mogą także brać udział w usuwaniu cząstek stałych zarówno z wody morskiej, deszczówki, podziemnej, rzecznej jak i z innych płynów. Samopłuczący filtr do wody może również radzić sobie doskonale z zanieczyszczeniami takimi jak piasek, wióry, rdza czy zgorzel. Takie filtry samoczyszczące nie są jednak polecane do filtracji wody przemysłowej z obecnością życia biologicznego.

Filtr samoczyszczący do wody to wygodne i nowoczesne rozwiązanie dla filtracji wody chłodzącej, wody płuczącej, wody zasilającej, filtracji ścieków oczyszczonych czy w oczyszczalniach ścieków i in. przemysłowych filtracji.

POZNAJ PEŁNĄ OFERTĘ

Filtrów automatycznych samoczyszczących

Filtr samoczyszczący automatyczny FLVD

Filtr samoczyszczący automatyczny FLVH

Filtr samoczyszczący automatyczny FLEF

Filtr samoczyszczący automatyczny FLRS

Jesteś zainteresowany filtrami automatycznymi samoczyszczącymi?