Filtry workowe ze stali kwasoodpornej

Filtry workowe czyli inaczej filtry do filtracji mokrej, do filtracji cieczy służą do usunięcia z cieczy zanieczyszczeń mechanicznych, które gromadzą się wewnątrz worków filtracyjnych. Worki filtracyjne są elementami wymiennymi, po zapełnieniu zanieczyszczeniami wymienia się je na nowe.

Filtry workowe, obudowy filtracyjne wykonane są ze stali kwasoodpornej lub z tworzywa sztucznego (czystego polipropylenu odpornego na większość agresywnych mediów). Rodzaj materiału dobiera się w zależności od rodzaju filtrowanego czynnika.

Wielkość stalowej obudowy filtracyjnej jest zależna od ilości worków i żądanej wydajności. Najbardziej popularne filtry jednoworkowe (jednokoszowe) mają wydajność max. 20-40 m3/godz. dla cieczy o lepkości 1 cP, przyłącze 2” gwintowane lub kołnierzowe. Filtry polipropylenowe są oferowane wyłącznie w wersji na jeden worek filtracyjny i mają wydajność do 10 m3/godz. i przyłącze 2” gwint.

Zarówno filtry stalowe jak i polipropylenowe można łączyć w baterie szeregowo (chcąc np. stopniować dokładność filtracji) lub równolegle (w celu zwiększenia wydajności).

Polecamy nasze filtry workowe, gdyż:

  • są skuteczne
  • dobrze wykonane
  • tanie w zakupie i eksploatacji
  • dostępne natychmiast ze stanu magazynowego

Aby otrzymać szczegółową ofertę, prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny.

Jesteś zainteresowany filtrami workowymi ze stali kwasoodpornej?