Filtr dyskowy do filtracji zanieczyszczeń

Coraz częściej klienci pytają o filtry dyskowe  z powodu tego, że radzą sobie lepiej z takimi zanieczyszczeniami, z którymi inne filtry nie sprawdzają się.

Filtry dyskowe oferowane przez naszą firmę noszą nazwę Modula i są naszej produkcji, zawierają autorskie rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne sprawdzone w działaniu od kilkunastu lat w wielu polskich zakładach przemysłowych,  produkcyjnych i in.

Tym różnimy się od innych konkurencyjnych firm, które również oferują filtry dyskowe na polskim rynku, ale filtry te są produkcji zagranicznych wytwórców i są jedynie sprzedawane lub/i instalowane przez taką firmę instalacyjną lub handlową.

Z tego powodu możecie być Państwo pewni, że znamy nasze filtry dyskowe w najmniejszych szczegółach i zawsze możemy zaradzić ewentualnym problemom.
Świadczymy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz zapewniamy części zamienne i eksploatacyjne nawet wiele lat po zakupie, co umożliwia wieloletnie korzystanie z naszego filtra dyskowego, a więc ograniczenia kosztów inwestycyjnych.

Pewności takiej nie macie Państwo w przypadku zakupu innego produktu. Bowiem często spotykaną sytuacją jest, że wytwórca zagraniczny zmienia swoje produkty i części zapasowe przestają być dostępne, dlatego w przypadku usterki trzeba szukać nowego filtra.

Innym aspektem jest znacznie większy koszt części zapasowych, eksploatacyjnych i koszt samych usług serwisowych w przypadku filtrów zagranicznych w porównaniu z naszymi filtrami dyskowymi i naszymi usługami.

Wielką zaletą filtrów dyskowych naszej produkcji jest również to, że mogą być „uszyte na miarę”, to znaczy wykonane pod konkretne zapotrzebowanie, do konkretnych warunków, czego filtry konkurencyjne nie zapewniają,  gdyż są dostępne w z góry określonych opcjach wykonania.

Nasza firma może się dostosować do konkretnych Państwa wymagań, to znaczy w szczególności nasze filtry dyskowe mogą:

– być wykonane na wiele różnych wydajności: od 10m3/godz. do 200 m3/godz. i więcej

– mieć różne wielkości: od filtra 1-modułowego do 14-modułowego lub większych,

– mogą być wykonane z różnych materiałów np. w całości ze stali kwasoodpornej lub w części ze stali kwasoodpornej a w części z tworzywa lub w całości z tworzywa,

– sterowanie filtrem jest nowoczesne, sterownikiem programowalnym PLC  z ekranem do łatwego kontaktu człowiek-maszyna.  Bazujemy na powszechnie stosowanym w polskim przemyśle  i kompatybilnym z istniejącymi systemami sterowania – sterownikiem SIEMENS.

Program sterujący dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta, nie jest z góry narzucony, jak to bywa często w filtrach innych producentów.
W innych filtrach często spotykane się nietypowe systemy sterujące, co znacznie utrudnia wbudowanie filtra w istniejący system sterowania, pracę z filtrem a w przypadku jakiejś awarii i konieczności napraw jest bardzo kłopotliwe i kosztowne,

– w zależności od ilości dostępnego miejsca na filtr, możemy filtr dyskowy wykonać w opcji jedno-kondygnacyjnej lub piętrowej, dwu-kondygnacyjnej.

Jak więc Państwo widzicie zakres możłiwości naszych filtrów dyskowych i dostosowania ich do konkretnych Państwa warunków jest znacznie większy niż innych konkurencyjnych filtrów dyskowych.

Wynika to z wielu doświadczeń  i drogi rozwoju, jaką przebyła nasza firma  produkując filtry dyskowe od prawie 20 lat i dochodząc do takich produktów, jakie w tej chwili oferujemy.

Za te wszystkie lata współpracy bardzo dziękujemy tym naszym klientom, którzy już zdecydowali się na nasze produkty i serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy aktualnie zastanawiają się nad zakupem filtra dyskowego.